Uzun bir birliktelik dileğiyle

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Rpg Nedir? Rpg Kuralları

YazarMesaj
Hanabusa Aidou
Admin

MesajKonu: Rpg Nedir? Rpg Kuralları    Paz Nis. 03, 2011 3:25 am

Rpg'nin açılımı ''Role Play game'' Yani Rol Oyunudur..Basit kuralları olan bir oyundur..Kendinize bir karakter yaratırsınız..Bu karaktere bir yaşam bir kişilik yüklersiniz..Kısaca anlatmak gerekirse Rpg bir rol yapma oyunudur..Rpg'nin nasıl yapılacağına gelirsek:

Rpg'yi metin yazarak yaparsınız..Karakterinizin duygularını düşüncülerini hareketlerini konuşmalarını kısacası karakteriniz hakkında ki her bilgiyi uygun paragraflar halinde yazarsınız..Ancak Yazı dilinizin edebi olması önemlidir..Anlatım şekilnizi ve betimlemelerinizle Rpnizi güzelleştirebilirsiniz.. Rpnin basit kuralları vardır..Bu kurallar her oyunda farklılık gösterir..Sitemizin oyun kuralları şu şekildedir:

1- Rpler en az 7 satır uzunluğunda olmalıdır..
2-Rp yaparken asla bir başkasının karakterini konuşturamazsınız veya olmayan bir karakter yaratamazsınız örnek vermek gerekirse:

Odama henüz yeni girmiştim ki irkildim arkamda birinin olduğu hissi peşimi bırakmazken gözlerimi sıkıca kapadım..Bir ses bana ''Buraya gel!!'' diye sertçe bağırdı..

Gibi cümleler kuramazsınız..Hiç kimsenin karakterini konuşturmaya hakkınız yoktur.. O an için ancak ''Gözlerimi sıkıca kapadım'' bölümüne kadar yazarsak doğru olur..Daha sonra diğer oyuncular isterlerse kurguya dahil olacaklardır..

3-Rütbe edinmeden rp yapmak kesinlikle yasaktır..
4- Rp de kısaltmalar kullanmak yasaktır..
5-Kullanıcı adınız Rp karakterinizin adı soyadı halinde olmalıdır..
6-Avatarınız karakterinizin resmi olmalıdır..

Kurallarımız basittir..Bu kurallara uymayanlar önce uyarılır rpyi düzeltmeleri istenir..Eğer kuralları çiğnemeye devam ederlerse gereği yapılır..
Kullanıcı profilini gör http://vampireknightrpg.yetkinforum.net

Rpg Nedir? Rpg Kuralları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Herşey bir gün açığa çıkar.